Archive for Linkuri

Pedofilie

Site-uri care se ocupă de problema pedofiliei:

A Solitary Journey – brendafindingelysium.blogspot.ro

Ange-Bleu. Une autre approche de la pédophile – ange-bleu.com

Broken Yoke Ministries – brokenyoke.org

Church Protect – churchprotect.org

Finding A Healing Place – findingahealingplace.com

GRACE – netgrace.org

Helping people with pedophilic feelings – helping-people.info/index.htm

MHAMic, Male Homosexual Attraction to Minors Information Center – mhamic.org/index.htm

New Name Ministries – newnameministries.org

Not With My Child – notwithmychild.org

Pédagora. Débats autour de la pédophilie – pedagora.com

Site-uri partenere

Afaceri Creştine afacericrestine.ro

Audi alteram partem mihaibala.wordpress.com

Biserica Baptistă Biruinţa Londra biruinta.co.uk

blog Aurel Mateescu aurelmateescu.wordpress.com

Blogul lui Tomis the Cat  tomisthecat.ro

Blogul Mayei – aburica.blogspot.ro

Ca la psiholog ca-la-psiholog.blogspot.com

Caleb, Robul Regelui Său: Isus calebn.wordpress.com

Cântări cantari.ro

Citeşte Biblia citestebiblia.com

Claudiu Nitişor cllodvl.wordpress.com

Creştin în secolul XXI sorin-giurgiu.blogspot.com

Creştin Total crestintotal.ro

Creştini.com crestini.com

Cuvântul lui Dumnezeu pentru astăzi – cuvdumnezeu.blogspot.com

Danlucescu’s Weblog danlucescu.wordpress.com

Dâmboviţa Evanghelică – dambovitaevanghelica.wordpress.com

EvangheBlog – pucheadorel.wordpress.com

în groapa cu lei danielfarcas.wordpress.com

Jurnalui sârbului addsalu.wordpress.com

Linkuri Creştine linkuri-crestine.com

lumea adam(a)ică adamaica.wordpress.com

Marius Zărnescu mariuszarnescu.wordpress.com

Max Lucado România maxlucadoromania.wordpress.com

Mediaşul Evanghelic – mediasulevanghelic.wordpress.com

Moldova Creştină – moldovacrestina.md

Persona. Blogul lui Dănuţ danutm.wordpress.com

pe scara Cerului blog.punctul.com

Priveşte În Sus privesteinsus.wordpress.com

Radio Unison radiounison.ro

Radio Vocea Evangheliei Timişoara rve-timisoara.ro

Resurse Creştine – resursecrestine.ro

Schimba-mi Inima – schimbamiinima.blogspot.ro

Sparkysp’s Blog sparkysp.wordpress.com

Speranţă şi Vindecare pentru Homosexuali homosexualitate.ro

Total Schimbat totalschimbat.ro

Vitamina C vitaminac.ro

Suicid

Site-uri pentru prevenirea sinuciderii:

Gânduri pentru sinucigaşi… şi pentru supravieţuitori… Pledoarie pentru viaţă www.suicid.wordpress.com

„17 Minutes of Hope” www.drdavidcox.com/451486

American Foundation for Suicide Prevention www.afsp.org

Centers for Disease Control and Prevention, National Center for Injury Prevention and Control www.cdc.gov/ncipc

Centre For Suicide Prevention www.suicideinfo.ca

National Institute of Mental Health www.nimh.nih.gov

SAVE www.save.org

Suicide Prevention www.suicid.com

Suicide Prevention Training www.qprinstitute.com

The Jason Foundation, Inc. www.jasonfoundation.com

The National Hopeline Network www.hopeline.com

The Samaritans www.samaritans.org

Yellow Ribbon Suicide Prevention Program www.yellowribbon.org

Transsexualitate

Site-uri care se ocupă de problemele transexualilor şi persoanelor transgender:

Body Integrity Identity Disorder – www.biid.org

Gender Identity Disorders – www.narth.com/menus/gender.html

Help 4 Families – www.help4families.com

Parakaleo – www.parakaleo.co.uk

Sex Change Regret – www.sexchangeregret.com/wwwsexchangeregretcom

Trading my Sorrows – www.sites.google.com/site/tradingmysorrowsbook/Home

Homosexualitate

Site-uri care se ocupă de problema homosexualităţii:

Consiliere Creştină – www.consiliere.org

Platforma Online de Consiliere şi Psihoterapie Creştină www.consilierecrestina.com

Speranţă şi Vindecare pentru Homosexuali – www.homosexualitate.ro

A Young Man’s Journey – www.youngmansjourney.com

AIM. Adventure in Manhood www.adventureinmanhood.com

Americans for Truth – www.americansfortruth.org

Behavior and Not a Person – www.banap.net

Bridge of Hope – www.bohcolumbus.com

Broken Yoke Ministries – www.brokenyoke.org

Children are never “gay” – www.parentsofgaychildren.org

Christian Coalition for Reconciliation – www.ccrhouston.org

Christian Resources about Homosexuality and AIDS – www.freeministry.org/h

Christopher’s Yuan Official Website – www.christopheryuan.org

CORE – www.core-issues.org

Cross Ministry – www.crossministry.org

Dawn Stefanowicz – www.dawnstefanowicz.org

Day Seven Ministry –  www.dayseven.net

Defend the Family.com – www.defendthefamily.com

Dennis Jernigan.com – www.dennisjernigan.com

Desert Stream Ministries – www.desertstream.org

Dying for Love Ministries – www.dyingforlove.org

Emmaus Ministry – www.streets.org

Exchange Ministries – www.exchangeministries.org

Exodus Global Alliance – www.exodusglobalalliance.org

Finding Freedom from Homosexuality – www.newhope123.org

First Stone Ministries – www.firststone.org

Fresh Word Ministries – www.freshwordministries.info

Gay Christian Movement Watch – www.gcmwatch.com

Genesis Counselling – www.joedallas.com

Healing for the Soul – www.healingforthesoul.org

His Way Out Ministries – www.hiswayout.com

Homosexuality and the scientific evidence – www.mygenes.co.nz

Homosexuals Can Change – www.homosexualscanchange.blogspot.ro

Hope for Wholeness Network – www.hopeforwholeness.org

Joe Dallas Online – www.joedallas.com/blog

Joel 2:25 International – www.joel225.org/index.html

Joseph Nicolosi – www.josephnicolosi.com

Liberty Ministries – www.libertychristianministries.org.au

LINC – Live In Christ – www.liveinchrist.eu

Living Hope Ministries – www.livehope.org

Living Hope Ministries – www.livehope.org/blog

Living Out – www.livingout.org

Living Stones Ministries – www.livingstonesministry.org

Living Waters UK – www.living-waters-uk.org

Living Waters Canada – www.livingwaterscanada.org

Living Waters Ministries Australia – www.livingwaters.org.au

Living Waters Europe – www.livingwaterseurope.com

Living Waters New Zealand – www.livingwaters.org.nz

New Hope Ministries – www.newhope123.org

One by One – www.oneby1.org

Outpost Ministries – www.outpostministries.org

Parents and Friends of ExGays & Gays – www.pfox.org

P.A.T.H. Positive Alternatives to Homosexuality – www.pathinfo.org

Pathway to Freedom – www.pathway2freedom.org

Perspectives In Motion – www.psimo.blogspot.com

PLUC – www.pluc.org.my

Portland Fellowship – www.portlandfellowship.com

Pure Heart Ministries – www.pureheartministries.org

Pure Life Ministries – www.purelifeministries.org

Reach Truth – www.reachtruth.com

Reclamation Resource Center – www.reclamationrc.org

Reconciliation Ministries – www.recmin.org

Regeneration Ministries – www.regenerationministries.org

Restauration Path – www.restorationpath.org

Restauration Path (blog) – www.restorationpath.org/blog

Restored Hope Network – www.restoredhopenetwork.org

Restoring Wholeness – www.restoringwholeness.org

Restoring Hope Ministries – www.restoringhope.net

Robert A. J. Gagnon – www.robgagnon.net

Safe Passage – www.pacificnet.net/~sonia/sp.html

Standard of Liberty – www.standardofliberty.org

Stephen Bennet Ministries – www.sbministries.org

Sy Rogers – www.syrogers.com

TAKING BACK GROUND – www.takingbackground.com

The James Hartline Report – www.jameshartlinereport.blogspot.ro

The River – www.therivercanada.org

Transformed Image – www.transformedimage.com

True freedom Trust – www.truefreedomtrust.co.uk

Where Grace Abounds – www.wheregraceabounds.org

Witness Freedom Ministries – www.witnessfortheworld.org

Worthy Creations – www.worthycreations.org

Alte site-uri care se ocupă de problema homosexualităţii:

40 Days of Devotion – www.andycomiskey.wordpress.com

Allies, Too – www.alliestoo.org

Children are never “gay” – www.parentsofgaychildren.org

Courage (pentru catolici) – www.couragerc.net

Evergreen (pentru mormoni) – www.evergreeninternational.org/default.html

Golden Rule Pledge – www.goldenrulepledge.com

HOMOSEXUALITY – www.homosexuality101.com

Homosexuals Anonymous – www.ha-fs.org

INqUERRY – www.inqueery.com

Institute for the Study of Sexual Identity – www.sexualidentityinstitute.org

International Healing Foundation – www.comingoutloved.com

International Institute of Reorientation Therapies (IIRTH) – www.iirth.biz

JONAH, Jews Offering Alternatives to Homosexuality (pentru evrei) – www.jonahweb.org

Narth: National Association for Research and Therapy of Homosexuality – www.narth.com

People Can Change – www.peoplecanchange.com

People Can Change – www.people-can-change.blogspot.ro

STANDARD OF LIBERTY (pentru mormoni) – www.standardofliberty.org

Victor J. Adamson.com (pentru adventişti) – www.victorjadamson.com

WifeBoat (pentru soţii) – www.wifeboat.com

Site-uri care se ocupă de problema sexualităţii în general (inclusiv homosexualitatea):

2-in-2-1 – www.2-in-2-1.co.uk

afa american family association – www.afa.net

Apokata Psychoterapy Services – www.apokata.com

Breaking Free Ministry – www.breakingfreeministry.com

ChristianMentalHealth.com – www.christianmentalhealth.com

Harvest USA – www.harvestusa.org

Harvest USA – www.truthandmercy.wordpress.com

Healing for the Soul – www.healingforthesoul.org

Into The Light – www.intothelight.org.uk

Journey Christian Ministries – www.journeychristianministries.org

Love for Life – www.loveforlife.org.uk

Mankind project – www.mkp.org

Mastering Life Ministries – www.masteringlife.org

Prodigal Ministries – www.prodigal-ministries.com

Prodigal Ministries – www.prodigal-ministries.com/blog

Pure Passion –  www.purepassion.us

Pure Passion on Vimeo – www.vimeo.com/purepassion

Recreation Ministries – www.recreationministries.com

Sexaholics Anonymous – www.sa.org

Sought Out – www.soughtout.org

XXX Church.Com – www.xxxchurch.com

Site în limba italiană:

AGAPO – www.agapo.net

Site-uri în limba germană:

Der Neue Weg Germania – www.derneueweg.ch

Jason – www.jason-online.webs.com

Sexualität & Identität – www.wuestenstrom.ch/page7/page7.html

Site-uri în limba spaniolă:

Aguas Vivas (Spania)

www.aguasvivasspain.jimdo.comaguasvivasmadrid@gmail.com

Courage Latino (pentru catolici) – www.courage-latino.org

Exodus Latinoamérica – www.exoduslatinoamerica.org

NUEVA CONDICIÓN Puerto Rico – www.nuevacondicionpr.org

Sanador Herido – Blog de Venezuela – www.sanadorherido.org

VenSer Mexic – www.venser.org

Zapatos Nuevos Venezuela – www.zapatos-nuevos.org

Site-uri internaţionale:

Ex Gay France – www.oserenparler.eu/oep/index.php

Julio Severo’s Blog Brazilia – www.juliosevero.com.br

Pancaran Amugerah Indonezia– www.pancarananugerah.org

Til Helhet Norvegia – www.tilhelhet.no

Programe Living Waters:

Living Waters Argentina

Ituzaingo 1180 Nueva Cordoba

(5000) Cordoba

Contact: Mauricio and Daniela Montion

Phone: 54-351-6323495

Fax: 54-351-474-5599

www.aguasvivas.org.ar

aguasvivasargentina@gmail.com

Living Waters Ministries Australia

P.O. Box 314

Ramsgate, NSW 2217

Contact: Ron Brookman

Phone: (61) 29 529 0022

Fax: (61) 29 529 0133

info@livingwaters.org.au

www.livingwaters.org.au

Belgium

www.torrentdevie.be

Bolivia

Santa Cruz

Contact: Ximena Rojas

Phone: 591-3-3397685

ximelan@hotmail.com

Chile

Mauricio Montion

aguasvivasargentina@gmail.com

Living Waters Canada

Suite 300, 291 E 2nd Avenue, Vancouver, BC, V5T 1B8

604.301.1470

www.livingwaterscanada.org

info@livingwaterscanada.org

Living Waters Hong Kong

livingwatershk@gmail.com

Columbia

Ministerio Abba Padre

Omar Cano

Teléfono: (57) (4) 215 05 52

Fax: (57) (4)215 05 50

Móvil: (57)312 871 26 59

e-mail: m.abbapadre@gmail.com

http://minabbapadre.blogspot.com/

Costa Rica

Rosibel Calvo

Rosib.1963@gmail.com

Living Waters Europe

Contact: Lisa Guinness

lweurope@gmail.com

www.livingwaterseurope.com

Living Waters Finland

Andrew R Chambers

Jyvaskyla, Finland

Contact: Sirkku Chambers

+358 (0) 50 379 4632

Email: inheriters@gmail.com

English: web.me.com/inheriters

Finnish: www.aslan.fi

France

Torrents de Vie

Contact: Werner & Charlotte Loertscher

france@torrentsdevie.fr

www.torrentsdevie.fr

Guatemala

Kathi Archer

karcher4@gmail.com

Holland – Netherlands

Living Waters Netherlands

PO Box 213

6710 BE Ede

The Netherlands

Contact: Arjen van Essen

Email: lwnederland@solcon.nl

Website: www.lwnederland.nl

Living Waters Indonesia

Kotak Pos 3061

Denpasar, Bali 80030

Indonesia

Contact: David Ken E.

www.pancarananugerah.org

info@pancarananugerah.org

Israel

Burghard Schunkert

Ha Rakevet Street 27

93502, Jerusalem

Israel

office 00972 267 33772

GSM 00972 054 4690 535

lifegate@netvision.net.il

Italy

Allessandra Guiffre

City: Milan

Email: alessandra.giuffre@fastwebnet.it

Latvia

Ilze Kursha-Briede

Email: info@dzivibasstraumes.lv

www.dzivibasstraumes.lv

+371 2945 5267

Lithuania Lithuania

gyvojovandens@gmail.com

Mexico Mexico

aguasvivas@desertstream.org

Living Waters New Zealand

P.O. Box 7077

Palmerston North 4443

Helen Harris

Contact: Ken Meehan

www.livingwaters.org.nz

living.waters@xtra.co.nz

Norway

Stein Solberg

Bekkevoldveien 6b

1791 Tistedal

Norway

National.nr. +69 191527

steins@halden.net

kirwaag@yahoo.no

Living Waters Philippines

#352 Capt Henry Javier St.

Oranbo, Pasig City

Contact: Benji Cruz

Phone: 9100-777/09272845037

info@livingwatersphilippines.org

www.livingwatersphilippines.org

Puerto Rico Puerto Rico

San Juan

Contact: Maite Rodriguez

aguasvivaspuertorico@gmail.com

Living Waters South Africa

info@livingwaterssa.org.za

www.livingwaterssa.org.za

Spain

Aguas Vivas Espana

www.aguasvivasspain.jimdo.com

aguasvivasmadrid@gmail.com

Switzerland Switzerland

Torrents de Vie Suisse Romande (French Speaking)

Patrick Rey

Email: patrick.rey@ebov.ch

Living Waters Ticino (Italian Speaking)

CP 23

CH 6516 Cugnasco-Gerra

Stefaan Zemp LW +41917963388

GSM: 0041 76 200 1456

lwticino@sunrise.ch

www.torrentsdevie.ch

Living Waters Thailand

P.O. Box 57

Yannawa

Bankok 10120

THAILAND

Contact: Leela Tangnararak

Phone: 02 238 5300

Mobile: 081 561 3641

www.livingwatersthailand.org

livwthailand@hotmail.com

Living Waters UK

PO Box 1530

SW1W OWF London

Contact: Lisa Guinness

Phone/Fax: (44) 20 7799 2200

info@living-waters-uk.org

www.living-waters-uk.org

Venezuela

Ministerio Zapatos Nuevos

Caracas, Maracay, Barquisimeto

Contact: Mireya Farrais

58-212-5775908

www.zapatos-nuevos.org

zn.ven@zapatos-nuevos.org

Ministerio Sanador Herido

Los Teques

Contact: Iris Chamakian

58-412-9749154

www.sanadorherido.org

iris@sanadorherido.org